Dzieci nie zawsze potrzebują drogich akcesoriów, by dobrze się bawić. Z kolei codzienne dbanie o siebie, nie musi się kojarzyć z wielkimi zmianami, które wywołują ogromny stres. W tym wpisie pokażemy kilka zabaw, dzięki którym dbanie o włosy z użyciem kilku akcesoriów, będzie czymś banalnie prostym. Długie włosy u dzieci bywają bardzo problematyczne i często maluchy nie dają sobie nic z nimi zrobić. Każda próba podcięcia włosów, związania ich w jakąkolwiek fryzurę, kończy się płaczem i ogromnym stresem dla posiadacza długich włosów. Hurtownia dla dzieci posiada w swojej ofercie bardzo wiele różnych akcesoriów, dzięki którym rodzice poradzą sobie z uporządkowaniem włosów u dziecka. Zobaczmy zatem, co możemy zrobić z niesforną fryzurą takiego malucha.

Niesforne kosmyki, ujarzmione w zabawie

Nie zawsze dziecięcy włos można obciąć, bo przecież dziecko też powinno wyrazić na to zgodę. Większość małych dziewczynek uwielbia swoje długie włosy. Niezależnie od tego, czy wchodzą do talerza z zupą, czy przeszkadzają w zabawie. Niesforne kosmyki to zmora dla rodzica, który co chwila musi je myć. Na pomoc w takiej sytuacji, mogą przyjść kolorowe gumki i spinki, które doskonale poradzą sobie z szybkim przypięciem włosów. Ozdobne gumki do włosów i akcesoria do włosów, nie tylko pozwalają na ekspresowe uporanie się ze wpadającymi do oczu włosami, ale również zmienią burzę włosów, w ciekawą, bajkową fryzurę. Mnóstwo mam czerpie inspiracje ze znanych bajek, by w łagodny i miły sposób, zachęcić dziecko do związania włosów, które bywają uporczywe w codziennych czynnościach. Fryzury tworzone z pomocą gumek, to fantazyjne warkocze, piękne kucyki, wszelkiej maści plecionki i co tylko dziecko czy mama sobie wymarzą. Gumki do włosów, same w sobie tworzą niezwykłą fryzurę, dzięki ozdobnym pomponom, tasiemkom oraz innym, ozdobnym elementom, które kojarzone są z księżniczkami i znanymi postaciami z baśni, książek czy filmów.

Opaski, jako ciekawa alternatywa dla gumek do włosów

A co, jeśli dziecko nadal buntuje się przed związaniem włosów i koniecznie chce mieć kosmyki na wolności? Sklep dla dzieci i tutaj doskonale poradzi sobie z doborem produktów, które w przypadku włosów, są niekończącą się przygodą dla mamy i córki. Opaski do włosów, są świetną alternatywą dla gumek do włosów, które często nie spotykają się z zadowoleniem małych dziewczynek. Opaski na gumce są bardzo proste w obsłudze, nie wymagają specjalnych umiejętności i wspaniale radzą sobie z włosami, niezależnie od ich długości. Opaski do włosów w różnych kolorach, pozwolą na szybką zmianę wyglądu, przebranie się za księżniczkę czy inną, wymarzoną przez dziecko postać. Dodatkowo zajmują bardzo mało miejsca. Dzięki temu można mieć je zawsze przy sobie, by móc w każdej chwili z nich skorzystać. Przebieranie się za różne postacie, wymaga stworzenia odpowiedniej kompozycji na głowie. Opaska czy spinki, są zatem niezbędnym elementem stroju każdej, małej i dużej dziewczynki.

A co z zabawą a małego fryzjera?

Kiedy już gumki i opaski się znudzą i będziemy chcieli zachęcić dziecko do skorzystania z usług fryzjera, możemy skorzystać z zabawek edukacyjnych. Nic tak nie zachęca dziecka do pewnych czynności, jak zabawa! Zestawy dla dzieci, które można znaleźć w hurtowni zabawek, zawierają szczotki, plastikowe nożyczki, grzebienie, gumki, spinki, zabawkowe suszarki do włosów oraz inne akcesoria, które dziecko może znaleźć w gabinecie fryzjerskim. Obcinanie włosów dla wielu maluchów bywa stresujące. Dlatego warto dziecko przyzwyczaić, zapoznać go z zawodem fryzjera, by nie wywołać niepotrzebnych, złych emocji. Zabawa w zakład fryzjerki może być naprawdę ciekawa i przyjemna dla rodzica i dziecka. Koniec ganiania dziecka ze szczotką i gumkami. Zabawa pozwoli maluchowi oswoić się z sytuacją, a to z kolei da maluchowi bezpieczeństwo. Zabawa i edukacja, niosą bardzo wiele dobrego. A zabawkowych zestawów dla fryzjerów, w sklepach z zabawkami, nie brakuje.

Zabawy w przebieranki, a włosy

Przebieranie się jest jedną z form zabawy, którą dzieci uwielbiają. W ofercie sklep z zabawkami posiada takie akcesoria jak przyczepiane, kolorowe warkoczyki oraz pasemka, dzięki którym dziecko w kilka chwil zamieni się w księżniczkę, wróżkę, gwiazdę rocka lub inną postać. Warkoczyki w różnych kolorach były modne już w latach dziewięćdziesiątych. Kolorowe pasemka, mówiące o tym, że zbliża się karnawał lub są wakacje, gościły i goszczą na wielu, dziecięcych głowach. Warto nadmienić, że nie niszczą one włosów — pasemka przyklejone są do spinek, żabek, które wystarczy delikatnie przypiąć do naturalnych włosów. W kilka chwil dziecko będzie mogło zrobić sobie wakacyjną fryzurę, bez potrzeby farbowania i niszczenia swoich włosów. W takich zabawach może pomagać mama, siostra, koleżanka. Jest to świetna propozycja zabawy w grupie, dla małych dzieci, które mogą pobawić się w przebieranki, zmiany wizerunku czy fryzjerów, bez szkody na własnych włosach. Idealnym dopełnieniem, będą zabawkowe grzebienie czy suszarki.