Organizowanie dzieciom czasu, nie należy do najprostszych zajęć. Zabawki dzisiejszych czasów, dają nieskończenie wiele możliwości, które służą nauce, zabawie, a także pracy nad emocjami. W tym wpisie dowiesz się jak wykorzystać popularne klocki zwane waflami, które jak się okaże, nie muszą służyć wyłącznie do zabawy. Nauka przez zabawę i praca z zabawą w tle przynosi bardzo wiele korzyści dziecku i rodzicowi. Wafle to mnóstwo kolorów, kształtów, a także wielkości. W hurtowni zabawek online znajdziesz bardzo wiele tego rodzaju klocków. Ich boki przypominają puzzle, dzięki czemu można je łatwo i szybko, połączyć ze sobą. Nic prostszego!

Zabawy logopedyczne z użyciem wafli

Wymyślanie zabaw często jest męczące dla opiekunów dziecka. Dlatego wychodząc naprzeciw, powiemy, jak mogą one wyglądać. Z klocków konstrukcyjnych tego rodzaju, bardzo szybko zbudujesz zamykane pudełko, które wzbudzi ciekawość dziecka. Na czym polega zabawa? Zbuduj z wafli pudełko, w którym zamkniesz jakąś zabawkę. Sklep z zabawkami online z pewnością pokaże ci wiele, ciekawych zestawów! Pudełko może być w jednym kolorze lub każdy bok może wyróżniać się innym. Na początku wzbudzamy ciekawość dziecka, mówiąc, że jest tam coś fajnego i pytamy, czy chce zobaczyć co to takiego. Tutaj można z dzieckiem omówić kolory i zapytać jaki kolor chce otworzyć. Dziecko demontując klocki, ćwiczy motorykę, uczy się poznawania, na początku po kształcie może próbować zgadnąć co to. Taka zabawa to ćwiczenie wyobraźni, kreatywności, motoryki i nauka kolorów. Za każdym razem, w pudełku z wafli, może znaleźć się inna zabawka!

Proste kształty dla najmłodszych

Klocki wafle występują w bardzo różnych rozmiarach. Online sklep dla dzieci, ma wafle w formacie XL, które świetnie odnajdą się w małych rączkach. Dziecko może patrzeć na świat przez małe dziurki, poznawać poszczególne kształty pojedynczych wafli, doskonale posłużą również jako gryzak. Mniejsze klocki tego typu, mogą okazać się dużo za małe za kilkumiesięcznego dziecka. Dlatego warto rozejrzeć się za większymi klockami, które potem, dziecko wykorzysta do kreatywnej zabawy. Zestawy wafli wyglądają bardzo różnie — zawierają wszystkie podstawowe kolory, pudrowe odcienie, czasami niektóre firmy pokuszą się o komplety w bieli i czerni.

Domy i namioty dla starszaków

Starsze dzieci, potrzebują w zabawie kreatywności i większego zaangażowania. Budowanie baz, namiotów i miejsc, w których można się schować, pamięta doskonale każdy. Dzisiaj budowanie namiotów może wyglądać zupełnie inaczej. Nie trzeba szukać zalegających w szafach prześcieradeł i koców. Wafle doskonale zastąpią te materiały. Kilkanaście takich klocków sprawi, że w pokoju dziecięcym stanie nowa konstrukcja, w której dziecko będzie mogło się schować, a nawet swobodnie bawić. Budowanie takiego miejsca to klasyka dzieciństwa, na którą kusi się każde dziecko, a nawet dorośli. Domki z wafli, będą idealną zabawą dla całej rodziny, rodzeństwa, kuzynów i odwiedzających malucha gości. Świetnie sprawdzi się, podczas przyjęć urodzinowych czy nocowania.

Liczne konstrukcje z gotowych wzorów

Kiedy skończą się pomysły, na pomoc mogą przyjść liczne instrukcje w Internecie, które pokazują krok po kroku, jak zbudować wybraną rzecz. Wzory te pozwalają dzieciom na naukę korzystania z prostych instrukcji, często przedstawione są wyłącznie w sposób graficzny. Dzieci bez problemu ułożą domek, dinozaura, wóz strażacki czy inne pojazdy lub zwierzęta. Niektóre zestawy to konkretne samochody czy inne rzeczy, dzięki czemu nie trzeba szukać odpowiednich instrukcji w sieci. Samodzielne tworzenie zwierząt i innych konstrukcji, również jest doskonałą zabawą i świetnie pobudza dziecko do dalszych działań. W czasie takiej zabawy dzieci uczą się rozróżniać kolory, liczą klocki, ćwiczą wyobraźnię przestrzenną. W kilka chwil stworzą coś niesamowitego, z wykorzystaniem zestawu klocków, które oferuje hurtownia zabawek dla dzieci.

Ile wafli potrzeba by dobrze się bawić?

Sklep z zabawkami online oferuje zabawki o bardzo różnej wielkości i każdy rodzic może zdecydować, na jaki zestaw ma miejsce lub ile miejsca chce temu poświęcić. Większe wafle przy rozbudowanych konstrukcjach, potrzebują naprawdę wiele miejsca. Zestawy mniejszych klocków konstrukcyjnych, pomieszczą się w normalnym pudełku na zabawki. Wszystkie klocki posiadają oryginalne worki lub pojemniki, dzięki czemu bardzo łatwo jest je przechowywać i nie wymagają zakupu dodatkowych szafek czy pudełek. Im więcej wafli, tym konstrukcje mogą być bardziej złożone, a zatem więcej da się z nich stworzyć. Czy to dobrze? Zależy od tego, czy lubimy sprzątać wszędobylskie klocki.

Klocki konstrukcyjne to idealny prezent na urodziny!

Nie masz pomysłu na prezent dla malucha? Hurtownia zabawek na pewno pokaże mnóstwo propozycji, w tym klocki konstrukcyjne, które idealnie nadają się dla dziecka w każdym wieku! Z takich prezentów, cieszą się zarówno rodzice, jak i dzieci. Rozwijające i uczące zabawki, cieszą się ogromnym powodzeniem. Polecają je nie tylko rodzice, ale i specjaliści, mówiący o prawidłowym wspieraniu rozwoju dzieci. Idealna propozycja dla dziecka w wieku roku i kilku lat!