Jak zachęcić dziecko do zabawy na dworze?

Wiele rodziców chciałoby, aby ich dzieci spędzały więcej czasu na świeżym powietrzu. Co zrobić, jeśli tablet trzyma je w domu, pomimo letniego upału — nie, nie jesteś w tym sam, wiele dzieci woli spędzać czas przed ekranem. Sprawdź nasze wskazówki, jak zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu! Zobacz też nasz asortyment zabawek do ogrodu i sprawdź nasz internetowy sklep z zabawkami dla dzieci.

Spontaniczna wycieczka na plażę? Wizyta u sąsiadów, żeby coś razem wymyślić?

Cóż, nie tak to wyglądają dzisiaj wakacje dla większości rodzin. Ekrany zatrzymują większość dzieci w wieku od 6 do 18 lat w domu, mimo że rodzice chcieliby, aby dobrowolnie zdecydowały się na zabawę na świeżym powietrzu. Wielu rodziców czuje się zobowiązanych, aby pomóc swoim dzieciom znaleźć zabawne zajęcia, które mogą przyciągnąć więcej uwagi niż ich tablet lub smartfon, ale co zrobić, gdy zabraknie Ci inspiracji? Sklep z zabawkami online może przyjść Ci z pomocą, by wybrać najlepsze zabawki i gry dla Twoich dzieci na lato.

Jak zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu tego lata?

Zorganizuj konkurs na zamek z piasku. Trochę stary, uczciwy instynkt konkurencji przyspiesza większość ludzi do działania, nawet dzieci. Ogłoś wśród dzieci konkurs na zamek z piasku, w którym zwycięzca otrzyma odpowiednią nagrodę — możesz je znaleźć w naszej hurtowni zabawek online — sugerujemy, aby inni również otrzymali nagrodę pocieszenia. Zbierz kilka łopat i udaj się z dziećmi na najbliższą plażę lub piaskownicę!

Gra w szukanie na łące lub w parku

Kto w rodzinie pierwszy może znaleźć dziesięć różnych kamieni, liści lub kwiatów? Niech wygra najlepszy! Wybierz się na jednodniową wycieczkę do parku lub na łąkę na piknik. Zmiany otoczenia często pomagają zarówno w poprawie nastroju, jak i w zabawie, a jeśli mieszkasz stosunkowo blisko miasta nad wodą, możesz łatwo i tanio zabrać rodzinę na prawdziwą przygodę. Sprawdź też nasze zabawki do piasku, które znajdziesz w jednej z naszej kategorii w hurtowni z zabawkami online.

Otwórz swój własny park wodny w ogrodzie

Czy Ty lub ktoś, kogo znasz, ma ogród? Niech więc dzieci pomogą zbudować tam swój własny park wodny! Rozetnij długie boki dużego worka na śmieci i połóż na niezbyt stromym zboczu i zalej wodą z odrobiną mydła. Tada! Masz zjeżdżalnię! Możesz też znaleźć pistolety na wodę w naszym sklepie z zabawkami online.

Zagraj w piratów i poszukiwanie skarbów w ogrodzie

Podziel dzieci na dwie drużyny — dwa zespoły pirackie. Każda drużyna może zebrać skarb i ukryć go w dowolnym miejscu, a następnie narysować mapę skarbów, która zostanie przekazana drugiej drużynie w zamian za ich mapę skarbów. Następnie piraci muszą szukać swoich skarbów! Łopaty i wiadra znajdziesz w naszej hurtowni zabawek.

Wyjdź w deszczowy dzień na dwór!

Przykro nam to mówić, ale często to my dorośli mamy więcej problemów z deszczem niż dzieci. Wyjście pomimo deszczu może być świetną zabawą! Załóż dobre ubranie i pluskaj się w kałużach wody, policz ślimaki. Może warto wziąć udział w wojnie wodnej z pistoletami na wodę?

Zorganizuj letnie igrzyska dla dzieci

Zabawa połączona ze sportem i rywalizacją to świetny pomysł, jeśli chcesz zaktywizować swoje dzieci. Połącz starą uczciwą rywalizację w formie igrzysk w ogrodzie w zwyczajny dzień. Gwarantowana dobra zabawa! Sprawdź co może Ci zaproponować nasz internetowy sklep z zabawkami do organizacji letnich igrzysk dla dzieci.

Zbuduj chatę lub zamek w ogrodzie

Pozbądź się dużych gałęzi z ogrodu lub zbuduj coś razem ze starych pudeł. Potrzebne są tylko sznurki, nożyczki i taśma — a rezultatem może być wszystko, od chatki po zamek. Świetna zabawa dla młodszych i starszych dzieci.

Wybierz się z dzieckiem na kąpielisko — jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem nad wodą?

Na terenie kąpieliska dobrze jest mieć bardzo dobry nadzór nad dziećmi. Jak można uniknąć wypadków nad wodą z dziećmi? Absolutnie najważniejsze jest, aby zawsze mieć pełny nadzór i zawsze być blisko dziecka, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci nieumiejące pływać. Założenie dziecku kamizelki ratunkowej to kolejny dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w wodzie i w jej pobliżu. Również wcześnie zacznij ćwiczyć nawyki związane z wodą, aby dziecko przyzwyczaiło się do wody, co zwiększa bezpieczeństwo zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka.

Zajęcia na świeżym powietrzu

Nakłonienie dzieci do opuszczenia ekranów może być wyzwaniem dla dzisiejszych rodziców. Jednak sprawdzoną metodą jest upewnienie się, że masz dobry plan zajęć, zabawy i gry — poszukaj ich u nas — hurtownia z zabawkami. W przeszłości ludzie w większym stopniu przebywali na świeżym powietrzu niż dziś dzieci. Zabawa na dworze daje świetne efekty zdrowotne, gdy jako dziecko biegasz i bawisz się z innymi na świeżym powietrzu. Może sam masz dobre wspomnienia z tego, co robiłeś na świeżym powietrzu jako dziecko, które możesz sprzedać własnym dzieciom we właściwym czasie?