Muzyka jest nieodłączną częścią życia. Piosenki słychać na festynach, w telewizji, radiu i w wielu innych miejscach. Zabawa dźwiękami jest dla dzieci bardzo rozwojowa. Większość zajęć, które przeznaczone są dla najmłodszych uczestników, to właśnie zabawa muzyką, rytmami i instrumentami. Takie zabawy, można najczęściej spotkać w klubach malucha, żłobkach, przedszkolach, a także szkołach. Coraz więcej rodziców korzysta z takich zabawek oraz wiedzy, by zapewnić dziecku nie tylko wyczerpującą rozrywkę, ale rozwojowe aktywności, które wspierają rozwój dziecka na bardzo wielu poziomach. Rodzice często nie wiedzą, w jaki sposób bawić się z dziećmi. Dlatego w tym wpisie, dokładnie podpowiemy jak używać instrumentów muzycznych i innych, podobnych zabawek do kreatywnej zabawy. Hurtownia zabawek Halina to ogromna ilość instrumentów, która z pewnością spodoba się każdemu dziecku.

Poznaj wszystkie instrumenty!

Najprostsza zabawa polega na poznawaniu instrumentów i ich omawianiu. Jakie instrumenty muzyczne możemy kupić dziecku? Dla najmłodszych idealne będą cymbałki. Zabawki dla dzieci online mają w swojej ofercie bardzo wiele, ciekawych instrumentów muzycznych. Cymbałki są o tyle proste, że każda blaszka odpowiada danemu dźwiękowi i nie trzeba specjalnej wiedzy, żeby zagrać jakąkolwiek melodię. Dziecko może wybierać, dowolne dźwięki tworząc własną muzykę, ale może też zacząć naukę nutek, która nie jest aż tak skomplikowana, jak się wydaje. Każda blaszka ma inny kolor, co dodatkowo ułatwi odnalezienie się we wszystkich dźwiękach. Kolejną propozycją, którą uwielbiają dzieci, jest gitara. Nieco bardziej skomplikowana propozycja, ale dla najmłodszych nuty nie mają znaczenia. Ważne, że dziecko tworzy, dobrze się bawi, naciska palcami struny i uczy je szarpać tak, by wydać jakiś dźwięk. Poznawanie instrumentów może być wspaniałą przygodą dla malucha.

A może jednak klawisze?

Pianinka i inne instrumenty z klawiszami, to klasyka każdego, zaczynającego muzyka. Klawisze, tak jak wcześniej wspomniane cymbałki, mają określone dźwięki. Organki dla dzieci oprócz standardowych dźwięków, po naciśnięciu odpowiedniego klawisza, słychać konkretne dźwięki lub odgłosy, jakie wydają poszczególne zwierzęta. Zabawki dla dzieci online, dają bardzo wiele możliwości, każde organki wyglądają nieco inaczej, przeznaczone są dla różnego wieku i mają różne możliwości. Pierwsze pianinka to idealna zabawka dla dzieci w wieku roku. Oprócz poznawania ciekawych dźwięków i odgłosów dziecko zaczyna uczyć się, czym jest przyczyna i skutek — jeśli nacisnę klawisz, usłyszę dźwięk. Bawiąc się, dziecko zaczyna kojarzyć konkretne klawisze z odpowiednimi dźwiękami. Poznanie klawiatury, nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje.

Powtarzanie rytmów i dźwięków, czyli sztuka zapamiętywania

Dzisiejsze zabawy muzyczne, nie odbiegają od tych, które znały nasze babcia i panie w przedszkolu. Powtarzanie rytmów oraz dźwięków, to wspaniała okazja do spędzenia z dzieckiem czasu, ćwiczenia pamięci i motoryki. Do takiej zabawy można używać instrumentów takich jak perkusja, cymbałki, kastaniety, wszelkiego rodzaju instrumenty, w które trzeba uderzać czy nimi potrząsać. Sklep z zabawkami dla dzieci online, oferuje bardzo wiele produktów, które nadadzą się do tego rodzaju zabaw. A jeśli brakuje instrumentów, można wykorzystać własne ciało! Klaskanie, klepanie w uda, tupanie czy skakanie, będzie doskonałym uzupełnieniem tego rodzaju zabaw. Nie trzeba dziecka uczyć wartości całych nut i szesnastek, żeby zabawa była udana i niosła ze sobą wiele dobrego.

Jaka to melodia w wersji dla dzieci

A może rodzić chwyci za instrument? Chyba każdy z nas kojarzy popularny program muzyczny, polegający na odgadywaniu odpowiedniej piosenki. W taki sam sposób możemy bawić się z dzieckiem, wykorzystując znane melodie dla dzieci — piosenki o kotku, deszczu czy lecie. Dzieci uwielbiają śpiewać, muzykować i zgadywać. Nasz sklep z zabawkami to także wiele możliwości dla rodzica, który może uzupełnić dziecięce szafki o porządne organy czy większą gitarę, na której sam zagra. Zgadywanie piosenek i melodii, to zabawa dla całej rodziny. Wystarczy tylko zacząć grać lub śpiewać. Dzieci bardzo chętnie angażują się w tego rodzaju rozgrywki. Dlatego jest to jedna z najbardziej popularnych zabaw w przedszkolach.

Gitary dla najmłodszych muzyków

A co z najmłodszymi członkami rodziny, którzy jeszcze nie umieją chwytać za struny? Gitary z przyciskami to świetny wybór, który pozwoli najmłodszym członkom rodziny, uczestniczyć w takiej zabawie. Hurtownie zabawek oferują bardzo wiele propozycji oraz różne wersje kolorystyczne. Gitary dla małych muzyków są lekkie, kolorowe, mają lekkie i kolorowe przyciski, z którymi poradzi sobie nawet roczniak. W kilka chwil dziecko stanie się rockowym muzykiem, który zachwyci nas swoją kreatywnością. Zabawa dla całej rodziny nie będzie cicha, ale z pewnością każdy będzie się dobrze bawił. Takie momenty, to wspomnienia na całe życie.